logo
تزریق بوتاکس معده

تزریق بوتاکس معده روشی برای کاهش چربی و کوچک کردن شکم می‌باشد. در این روش، طی انجام یک اندوسکوپی ، بوتاکس در داخل سلول های معده تزریق می‌شود و با کاهش اشتها ، باعث کاهش حجم چربی های شکم و ایجاد کاهش وزن می‌شود.

بدلیل نحوه استفاده از بوتاکس در این روش ، تنها در ناحیه مورد نظر اثر می‌کند و سایر بخش‌های بدن را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد.

مزایای استفاده از بوتاکس معده در مقایسه با روش‌های دیگر کاهش وزن و جراحی‌های مرتبط با آن ، عدم نیاز به جراحی و زمان ریکاوری کوتاه میباشد . همچنین، فرایند انجام بوتاکس معده بسیار ساده است و معمولا تنها حدود 20 دقیقه به درازا می‌کشد.

این درمان به هیچ عنوان یک عمل جراحی نیست بلکه با حداقل تهاجم، بدون برش و از طریق دستگاه آندوسکوپی انجام می شود. برای انجام درمان بوتاکس معده مراحل زیر طی می شود:

  • بیمار بیهوشی سبک دریافت میکند
  • آندوسکوپ از طریق دهان وارد دستگاه گوارش می شود
  • در مناطق مشخص شده بوتاکس تزریق می شود
  • این فرآیند به طور متوسط ​​۲۰ دقیقه طول می کشد.
  • بیمار به مدت ۱ ساعت تحت نظر خواهد بود و سپس به خانه میرود

حدودا ۲ تا ۳ روز بعد از تزریق تاثیراتش خود را نشان می دهد. بعد از این مدت احساس سیری بیشتر می شود و اشتها کاهش مییابد.  البته کاهش وزن از ابتدا آغاز نمی شود و حدودا بعد از ۲ هفته متوجه لاغری می شوید.

تزریق بوتاکس اثر دائمی روی عضلات مختلف معده ندارد . تاثیر تزریق تا حدود ۶ ماه پابرجا خواهد بود. بنابراین امکان ایجاد آسیب دائمی به معده وجود ندارد.

با این حال، بهتر است قبل از تصمیم گیری در مورد بوتاکس معده با پزشک خود مشورت کنید و در مورد سودمندی این روش برای خودتان با پزشک مشورت کنید.

دکتر تسکین با انتشار مقالات آموزشی سعی در آگااه سازی بیشتر مردم دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه