logo
آرتروز
آرتروز

آرتروز

آرتروز که اغلب به عنوان استئوآرتریت شناخته می شود ، شایع ترین نوع آرتریت است.و یک بیماری دژنراتیو است که اغلب در طول زمان بدون مدیریت صحیح بدتر می شود.

در آرتریت و آرتروز، غضروفی که انتهای استخوان های شما را می پوشاند یا آسیب می بیند یا به طور کلی از بین می رود. در نتیجه، اصطکاک افزایش می یابد و باعث می شود استخوان ها در برابر یکدیگر ساییده شوند که منجر به محدودیت حرکت و درد می شود.

آسیب غضروف در مفاصلی که سایش و پارگی زیادی را تحمل می کنند، مانند زانو، لگن و گردن، بیشتر اتفاق می افتد.

عوامل خطر

کهولت سن و ساییدگی طبیعی

اضافه وزن

شغلی ( فشار مکرر به مفاصل خاصی )

بیماری های التهابی

استروژن پایین در زنان

ویتامین D پایین.

پیشگیری و درمان

شما ممکن است بتوانید با فعال ماندن، حفظ وزن  سالم و خوردن یک رژیم غذایی سرشار از کلسیم و ویتامین D از پیشرفت آرتروز جلوگیری کرده یا آن را متوقف کنید.

برخی از مطالعات بهبود قابل توجهی را در درد مفاصل پس از مصرف مکمل کلاژن، امگا 3، کپسایسین، آووکادو-سویا نشان می دهد. در موارد شدید ، متخصص ممکن است داروهای مسکن، به شکل قرص یا کرم ها، تزریق استروئید موضعی یا جراحی تعویض مفصل را توصیه کنند.

ورزش

پیاده روی، دوچرخه سواری، شنا، تای چی، یوگا و ایروبیک در آب همگی ورزش های هوازی خوبی برای افراد مبتلا به آرتروز هستند.   می توانید با پیاده روی کوتاه و سریع، بالا و پایین رفتن از پله ها یا دوچرخه سواری شروع کنید. همانطور که استقامت شما افزایش می یابد، جلسات 30 تا 45 دقیقه ای را انجام دهید.

Arthrosis and arthritis: what's the difference? blog Ladisten

دکتر تسکین با انتشار مقالات آموزشی سعی در آگااه سازی بیشتر مردم دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه